Paletové regály se spádovým systémem PDS skvěle využívají prostor. Jsou uspořádány „na míru“ konkrétního skladu, kompaktně vedle sebe nebo nad sebou, což vede k velkému zhuštění, a tím využití celého objemu haly. Hodí se pro nejrůznější druhy materiálu a zboží, do firem všech velikostí.

Spádový neboli průběhový systém BITO funguje na principu FIFO a zásuvný systém BITO na principu LIFO.

Více o systému PDS

Paletové regály se spádovým systémem PDS

Na poli skladovací techniky nadále roste význam paletových regálů se spádovým systémem. Uživatelé si začínají stále více uvědomovat, jak velký racionalizační potenciál se za tímto systémem skrývá.

V popředí stálo dosud využití jakožto klasický mezisklad ve výrobě anebo v rámci skladu či expedice. V dnešní době se sází spíše na spádová nebo-li průběhová řešení jakožto na možnost, jak realizovat princip FIFO, anebo na zásuvná řešení co by systémy na principu LIFO umožňující uspořit skladovací prostor.

Spádové kanály jsou uspořádány kompaktně vedle sebe nebo nad sebou, což vede k velkému zhuštění, a tím k optimálnímu využití celého objemu haly. Míra využití skladovací plochy je ve srovnání s konvenčními regály o 60 % vyšší. Díky dostatečně dobrému přísunu dalších zásob nedochází v kompletaci k žádným prostojům.